Logo Kateřina Tomanová
Chci nafotit

Nostalgie ve Slunečném Komenského Sadu: Fotografování v Duchu Pin-up Módy 50. let

Když mi byla nabídnuta příležitost fotografovat tři krásné dámy ve stylu pin-up z padesátých let, nemohla jsem odolat. Tato doba má pro mě zvláštní kouzlo a nostalgii, kterou jsem chtěla zachytit a přiblížit všem milovníkům tohoto ikonického období.

jedinečná kombinace ženskosti, hravosti a elegance
Co je to pin-up móda?

Ale co to vlastně je pin-up móda z padesátých let? Je to styl, který vznikl po druhé světové válce a stále nás fascinuje svou jedinečnou kombinací ženskosti, hravosti a elegancí. Tyto ženy byly symbolem nezávislosti a sebevědomí, což se promítalo nejen do jejich oblečení, ale také do jejich postojů. Důležitými prvky tohoto stylu jsou výrazné rtěnky, kudrnaté vlasy a krásné šaty.

Focení se uskutečnilo v jednom nádherném slunečném dni, kde jsem se se třemi dámami sešla v Komenského sadu v Ostravě. Monika, nejstarší z dám, nás okouzlila svými nádhernými žlutými šaty, které dokonale ladily s podzimní atmosférou. Lucka se zase rozhodla pro krásné černobílé šaty s červenou spodničkou a ohromným kloboukem, který dodával celému jejímu outfitu nádech excentricity. Karolína vybrala nádherně zelené šaty, které dokonale doplňovaly podzimní barvy. Dívky pozovaly s takovou grácií a sebedůvěrou, že jsem byla doslova okouzlena. Všechny tři dámy byly profesionálky, a to bylo patrné na každém snímku. Během focení se vytvořila přátelská atmosféra, a k mému potěšení jsme se během dne všechny spřátelily.

Převlékání do dalších šatových modelů přinášelo nový dech do projektu, a každá změna oblečení byla příležitostí k novým úžasným snímkům. Celý zážitek byl pro mě nesmírně inspirující a vzrušující. Cítila jsem vděčnost za krásné snímky, které jsme společně vytvořili, a za to, že jsem měla možnost pracovat s tak úžasnými modelkami. Fotografování ve stylu pin-up z padesátých let je způsobem, jak zachytit krásu a eleganci té doby a přenést ji zpět do současnosti.

Monika nás okouzlila nádhernými žlutými šaty
Publikováno:
24. listopadu. 2023
Autorka článku:
Kateřina Tomanová
calendar-fullcrossmenuarrow-right