Logo Kateřina Tomanová
Chci nafotit

Tipy na vánoční dárky z fotografií

Vánoce se blíží a vy stále hledáte možnosti jak potěšíte své milované blízké pod stromečkem? I když dávání dárku miluju a troufám si říct, že jsem v této disciplíně fakt borec, tak tuhle otázku si kladu téměř každý rok. Proto jsem se rozhodla sepsat pár užitečných tipů na fotodárky, které se mi nejednou osvědčili a opravdu potěšili a těší do dnesmé kamarády a blízké.

FOTOGRAFIE DO ALBA

V jednoduchosti je krása. Tuhle větu miluju a držím se ji. Když jsem zvažovala, co dám babičce pod stromeček, všimla jsem si u ní doma, že má zdi plné fotek vnoučat, police vyskládané keramickým nádobím a soškami, dokonce tam má několik let staré kalendáře z fotek dětí svých dětí. Říkala jsem si, sakra, té nemůžu dát další věc, která se mezi těmi desítky dalšími úplně ztratí. Ale jedno jsem věděla. Babička je milovnice fotek a rodinných alb. Ráda tráví dlouhé večery tím, že si vytáhne jedno album plné fotek a listuje a listuje a nostalgicky promítá.
Na loňské Vánoce jsem ji darovala opravdu tlusté obyčejné fotoalbum na fotky její první pravnučky. Tento dárek se mi zdál tak originální, protože tím vyřešil otázku "Co ji dám?" na spoustu příležitostí dopředu. Opravdu.
Do alba jsem na prvních pár stran přidala vytištěné fotografie z prvních měsíců života mé malé a pokaždé, kdy má babička  narozeniny, svátek nebo jsou Vánoce, ji vždy nějaké další dotisknu tak, jak malá roste. Babička si tímto může sama do alba přidávat fotky a má zároveň stále aktuální podobu své pravnučky. Dvě mouchy jednou ranou.

Chci fotoalbum!

Fotoalbum od kvalitnifotky.cz
FOTOKNIHA

Předcházejícím tipem přejdu plynule k tomuto a tím jsou fotoknihy na míru. Spousta kvalitních tiskáren nabízí možnost zpracování elegantních fotoknih, které dokáží vyprávět. Dělají se z papíru, dřeva, plátna nebo i kůže. Dají se do nich nechat vyrýt vaše iniciály nebo krásné darování. Prostě se s nimi dá opradvdu vyhrát tak, aby plně odpovídaly vašim představám.

Nejčastěji se používají k uchování vzpomínky na svatby, dovolené nebo prostě jako vzpomínkový milník vašich dětí. Můžete si však nechat vytvořit elegantní fotoknihu s osobníma fotkama pro vaši druhou polovičku jako dárek k Vánocům nebo jako vzpomínku vašeho milovaného mazlíčka. Kreativitě se meze nekladou a v tom je to kouzlo fotoknih. Jsou krásné, fotky z nich nikdy neztratíte a provedení je tak vkusné, že po fotoknihách sáhne opravdu každý a navíc se dělají ve formátech, že dokážou příjemně splynout v knihovně plné knih. Myslím, že tento originální dárek na míru, udělá každému obdarovanému nejdnou radost.

Chci fotoknihu!

Fotokniha z kvalitnifotky.cz
FOTOOBRAZ - FOTOGRAFIE NA PLÁTNO

Dárek, který nejčastěji dávám a sami klienti nejvíce poptávají je fotobraz - fotografie na plátno. Je to okouzlujícím doplňkem všech domovů. Ať si už necháte zvěčnit vaše děti pro prarodiče nebo nebo sebe pro manžela, či manželku do ložnice, je to ten nejvíce oceňovaný dárek, který pod stromeček můžete dát. Fotografie na plátno se dělá ve všech možných velikostech od malých 30 centimetrových nebo doslova obrovských 2 metrových. Určitě existují i atypické formáty, které mohou zdobit pracovny, obýváky nebo ložnice či chodby obdarovaných.
Nechte otisknout vaše fotky do podoby uměleckých děl jako v galeriích. Tímhle dárkem určitě vystřelíte trefu do černého. Sama jich mám několik, a je mi líto, že už doma nemám tolik prázdních zdí, abych mohla mít další. Je také dobré nechat vytisknout nějaké tématické plátna, třeba z vánočního focení a v průběhu roku je na zdech obměňovat, stejně tak, jako dekorace k různým příležitostem.

Chci fotoplátno!

Fotoplátna z kvalitnifotky.cz
LEPORELO

Leporelo je maličké jednoduché ztvárnění fotoknihy. Samo stojí na poličce, takže se obdarovaný může kochat každý den snímky, které jste mu nadělili pod stromeček a v případě nutnosti jej může hezky složit a založit mezi ostatní fotoalba nebo knihy.
Je to velmi praktický dárek v moc krásném provedení a určitě potěší. Leporela se dělají v různých velikostech i s různou velikostí obsahu. Můžete si tak vybrat z pestré nabídky vzhledu.
Jestli si nejste jistí, zda má váš blízky místo na policích, je to ideální dárek. Skvěle se hodí i do kanceláře na stůl nebo do batohu cestovatele.

Chci leporelo!

Leporelo z kvalitnifotky.cz
FOTOMAGNETKY

Tyto malinké dárečky, jsou skvělou výzdobou všech ledniček ve všech domácnostech.  Vezmu příklad mých rodičů. Na policích nemají moc místa na vystavování fotek a na zdech jich vysí jen pár, protože nechtějí mít zdi  zapráskané lapači prachu - tak tomu říkají. Ale! Mají velikánskou americkou lednici, kterou mají posetou magnetkami z dovolených a mají tam připnuté všelijaké vzkazy k dobrému ránu až po recepty na cukroví.
A měli bychom si přiznat, jak často jde člověk do ledničky jenom zírat a pak ji zavře se slovy že tam nic není. Všechny foto dárky, kterými jsem mým náročným rodičům chtěla udělat radost, skončili v šuplíku nebo zastrčené v hromadě knih, které nikdy nečtou. Nejsou to ty typy, kteří si sednou a kochají se fotkama jako naše babičky a dědové, ale jsou velmi častými návštěvníci ledničky. Magnetky na ledničku, je dárek, který jim letos dám, tak doufám, že si tento článek přečtou až po Vánocích. 😀
A co jsou to ty fotomagnetky? Je to kvalitně vytištěná fotografie s magnetickou vrstvou. Takže se nemusíte bát, že by fotky nebyly hezké a kvalitní. Opět se fotomagnetky dělají v různých tvarech a velikostech. Klidně i několik fotografií pod sebou, za sebou. Magnetky co vypadají jako polaroidy. Je toho mnoho a výběr je opravdu veliký.

Chci fotomagnetky!

Fotomagnetky z kvalitnifotky.cz
DÁRKOVÝ POUKAZ NA FOCENÍ

Co je ještě jednou takovou maličkostí, která potěší? Dárkový voucher na focení. Pokud se vaše dcera nebo syn zrovna zasnoubili nebo jste rodina, která se společně moc nefotí a chybí jim společné fotky a nebo si myslíte, že by bylo hezké společně vyfotit babičku s dědou nebo jen vaše děti či chcete s partnerkou nebo partnerem lechtivé fotky do tajné sbírky jen pro vaše oči, je dárkový poukaz to pravé. Focení (a zrovna u mě) není jen obyčejné focení. Je to zážitek, na který budete velmi dlouho vzpomínat, protože společně zažijete něco nevšedního a budete mít ještě krásné fotky, které vám tu chvíli připomenou a možná vás všechny ještě sblíží.

Pokud však zvažujete, že budete darovat poukaz na focení pod stromeček jako překvápko, zkuste si ještě zjistit, jestli by ten člověk/lidé o takový zážitek stál. Může se občas stát, že je to nevyžádaným dárkem.
Jednou se mi to i stalo. Přijela mi na focení rodinka, která se nerada fotí. Řekli, že dostali nevyžádaný dárek. Focení. I když se ze začátku netvářili, měli z focení ve finále takovou radost, že vznikly snímky, které jim teď zdobí jejich domov. A od té doby, se ke mě na focení pravidelně vrací. Takže pozitivní zážitek zaručen!

Chci dárkový poukaz!

Dárkový poukaz na vámi zvolenou hodnotu

Doufám, že vám tyto tipy pomohou vybrat vhodný dárek pro vaše blízké, a že se jim trefíte do vkusu. Jedno vím ale jistě. Fotodárkem nikdy nic nezkazíte.

Ještě bych chtěla dodat, ať se vyvarujete nekvalitním tiskárnám a výrobcům. Opravdu záleží na tom, kde si fotovýrobky a fotografie necháte udělat. V článku, jsem vám nechala odkazy na super českou tiskárnu Kvalitnifotky.cz, kde si já sama nechávám vyrábět 99% fotoproduktů a mohu zaručit, že o každou zakázku pečují tak, aby byla v co nejdokonalejším provedení. Pokud jste tedy dočetli až sem, ráda bych vám, když jsou ty Vánoce, nabídla svou 10% slevu. Stačí při objednávce zadat kód: KATERINATOMANOV
Přeji veselé Vánoce a spousty krásných fotek pod stromečkem!

Publikováno:
10. prosince. 2023
Autorka článku:
Kateřina Tomanová
calendar-fullcrossmenuarrow-right